Ara: History Untold Çıkış Tarihi Duyuruldu

Microsoft ve geliştirici Oxide Games tarafından sıra tabanlı büyük strateji oyunu Ara: History Untold için çıkış tarihi duyuruldu. Oyun, 24 Eylül tarihinde Microsoft Store ve Steam platformlarında çıkış yapacak. Ek olarak oyun, PC Game Pass için de ilk günden gelecek.

Xbox Wire üzerinden oyunun bazı ilginç çok oyunculu özellikler de dahil olmak üzere daha fazla bilgi sunuldu. Oyun, her oyuncunun sırasını tamamlamasını izlemek zorunda kalmak yerine, tüm çevrimiçi oyuncuların sıralarını aynı anda çözmelerine olanak tanıyan Eşzamanlı Dönüşleri kullanıyor. Xbox Game Studios Oyun Sorumlusu Brian Stone, bu dönüşlere ilişkin tüm işlemlerin Microsoft Azure Bulut hizmeti tarafından gerçekleştirildiğini belirtti.

Bu özelliğin detayı şu şekilde: “Herhangi bir oyundaki herkes sıcak bir şekilde katılabilir, girebilir veya çıkabilir. Oyunları istediğiniz hızda çalıştırabilirsiniz. Günde bir tur veya 30 saniyede bir tur gibi bir oyun oynamak istiyorsanız. Önemli değil. Bunu yapabilirsin. Kimin ev sahipliği yaptığı konusunda endişelenmenize gerek yok; bu, oynama şekliniz açısından neredeyse sınırsız bir esneklik gibidir.”

Ek olarak, bir oyuncu çok oyunculu bir maçın ortasında ayrılırsa oyun maçtaki yerini devralacak bir yapay zeka oyuncusu yaratacak. Oyun aynı zamanda oyuncuların hangi tarihi Lideri oynamak istediklerini seçmelerine de olanak tanıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x